Zimní oddílová výprava – Jevíčko 2023

4. oddíl Slunce se vydal na další výpravu v únoru! Tentokrát to bylo do Jevíčka z pátku 10.2. na sobotu 11.2. s přespáním v tamním skautském klubu. Program byl velmi nabitý a různorodý díky našim rádkyním.

Ihned v pátek družinky prozkoumaly důležité památky a místa v centru Jevíčka a zároveň se obohatily o další informace ohledně historie skautingu v rámci programu. Poté jsme se všichni přesunuli na skautskou klubovnu, na holky byl připravený večerní program ve formě promítačky a vzápětí jsme se uvelebili na noc.

seznamování s prostředím klubovny

V sobotu nás čekala dopolední prohlídka na rozhledně a výlet do okolní přírody, kde si taktéž holky na oběd uvařily na vařičích polévku.

výhled na část Jevíčka
sobotní oběd vařený v přírodě

Po návratu se holky hned pustily do vyrábění svíček pro Ukrajinu jako poslední aktivita víkendovky. Materiálu bylo dost, a tak se jich stihlo vyrobit poměrně hodně.

schnoucí várka svíček pro Ukrajinu

Dle zpětné vazby se výprava se velmi vydařila. Děkujeme všem družinkám za účast a rádkyním za realizaci výpravy!