Skautský kroj

Každý člen organizace Junák – český skaut má právo nosit skautský kroj odpovídající jeho postavení v organizaci. Jak tedy konkrétně kroj vypadá a co vše na něm členové mohou mít?

Podoba skautského kroje

Na obrázcích si můžete prohlédnout nákres skautského kroje – skautských šátků a krojové košile se správným rozmístěním jednotlivých nášivek, odznaků i funkčních štítků u světlušek a skautek.

Krojové košile, skautské šátky i všechny krojové doplňky lze koupit na https://www.junshop.cz/. Případně zánovní kusy můžete zkusit pořídit ve skautské Facebook skupině Bazar skautského vybavení.

V našem středisku dostávají šátek a turbánek holky zdarma. Zhruba 1-2 ročně na podzim a na jaře objednáváme kroje, nášivky apod. společně z junshopu.

4. oddíl Slunce

Pokud vaší dceři chybí některá nášivka, šnůrka apod. je možnost kontaktovat Tonču Škrancovou, která má většinu nášivek a dalších doplňků skladem a může vám je přeprodat. Kontakt: tonca@letovice.skauting.cz, 774 508 900.